Blog


Szyby niebieskie od telewizorów…

Szyby niebieskie od telewizorów… Problem ze snem dotyka coraz więcej osób, jednak świadomość przyczyn tego zjawiska jest niestety wciąż bardzo mała. Jednym z głównych powodów, przez które nie możemy w pełni cieszyć się dobrym snem są… urządzenia elektrycznie codziennego użytku tj. smartfon, tablet czy telewizor.
Czytaj więcej...


Jak dobrze spać podczas letnich upałów

Jak dobrze spać podczas letnich upałów Podczas upałów, gdy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza w dzień, niewiele chłodniej jest w nocy. Większości takie temperatury przeszkadzają w zasypianiu lub znacząco utrudniają ten proces. Jak zatem radzić sobie z wysokimi temperaturami w nocy i ułatwić zasypianie?
Czytaj więcej...


Przewlekła bezsenność to już choroba

Przewlekła bezsenność to już choroba Bez snu nie możemy się obejść. Śpimy w nocy, by móc w pełni funkcjonować w dzień. Zdarza się, że mamy kłopoty z zasypianiem,czy też często budzimy się w nocy. Może być to sygnał, że dopadła nas bezsenność. Jest to coraz częstsza przypadłość, która dotyka już 30% z nas. Dlaczego jest tak groźna?
Czytaj więcej...Pochodzenie ma znaczenie

Pochodzenie ma znaczenie Kupując odzież czy bieliznę, często w typowych sieciówkach nie zastanawiamy się, skąd owy asortyment pochodzi. W marę przystępna cena, jakość może nie do końca nam odpowiada, ale nie oszukujmy się – nie zwarcamy na to szczególnej uwagi. I tu błąd...
Czytaj więcej...


Harmonia i porządek w sypialni gwarantem dobrego snu

Harmonia i porządek w sypialni gwarantem dobrego snu Przestrzeń w sypialni należy planować bardzo rozważnie. Każdy kąt się liczy, zwłaszcza gdy mieszkamy w bloku i jako sypialnie adaptujemy zazwyczaj pomieszczenie najmniejsze. Grunt, to ład i harmonia. W myśl zasady ”im mniej na wierzchu, tym lepiej” staramy się pozbyć wszystkich zbędnych rzeczy i jak najwięcej schować do szaf i szuflad. Czemu jest to takie ważne? Estetyka – to raz. Dwa – niepotrzebne bibeloty są swego rodzaju kurzołapami, co właśnie w sypialni ma spore znaczenie. Więcej kurzu, to przede wszystkim gorszy sen.
Czytaj więcej...


Higiena snu – czyli jak często zmieniać pościel i piżamę

Higiena snu – czyli jak często zmieniać pościel i piżamę Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale nasze łóżko jest wyjątkowo przyjaznym i idealnym domem dla roztoczy. Pozornie niewidoczne, jednak bardzo szkdliwe, w szczególności ich… odchody. Te niezbyt przyjazne mikroorganizmy żywią się martwym naskórkiem, więc ważna i konieczna jest częsta zmiana piżam i pościeli, w której śpimy.
Czytaj więcej...


Sypialnia – co zrobić, by była ciepła i przytulna

Sypialnia – co zrobić, by była ciepła i przytulna W sypialni najważniejszy jest kameralny nastrój, stonowane kolory i dodatki. Idealne będą świece oraz materiałowe dekoracje, to wszystko dopełni całości. Warto zrezygnować z wszelkich bibelotów, figurek, niepotrzebnych drobiazgów – zabierają przestrzeń, wygladaja nieestetycznie i co najgorsze – zbierają kurz. Dobrze zadbać też i wygodnę czysto fizyczną.
Czytaj więcej...


Jaką pościel wybrać, by spać dobrze i czuć się komfortowo?

Jaką pościel wybrać, by spać dobrze i czuć się komfortowo? Wybór pościeli jest ogromny. Najważniejszym czynnikiem motywującym nas do zakupu danej pościeli powinna być jakość materiału, bo to właśnie dobry materiał jest gwarantem dobrego, zdrowego i przede wszystkim komfortowego snu. Kupujemy ”oczami”, dlatego nieraz sugerujemy się wyłącznie kolorystyką, czy wzorami, a zapominamy o tkaninie, a to przecież od niej zależy, czy nasza pościel będzie przyjemna w dotyku, przewiewna, czy wytrzymała.
Czytaj więcej...


Idealna piżama – jak wybrać najlepszą?

Idealna piżama – jak wybrać najlepszą? Zakup piżamy zawsze wydawał się być zakupem praktycznym, bez większego wysiłku i zdecydowania dokonywałyśmy wyboru. Gdyby jednak włożyć w poszukiwania odpowiedniej piżamy trochę trudu, wybrać najlepsza, najbardziej nam odpowiadającą, pojawiają się schody. Dzieje się tak głównie dlatego, że z dostępnych na polskim rynku piżam, bardzo trudno znaleźć dobrej jakości produkt, który łaczy w sobie zarówno walory wizualne, jak i te dotyczące stricte jakości materiału, z którego dana piżama jest wykonana. Wybór między wygodą a pięknem powinien odejść w zapomnienie. ​
Czytaj więcej...


Wpisy 31 - 40 z 40