Blog - Porady

Jak dobrze spać podczas letnich upałów

Jak dobrze spać podczas letnich upałów Podczas upałów, gdy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza w dzień, niewiele chłodniej jest w nocy. Większości takie temperatury przeszkadzają w zasypianiu lub znacząco utrudniają ten proces. Jak zatem radzić sobie z wysokimi temperaturami w nocy i ułatwić zasypianie?
Czytaj więcej...Harmonia i porządek w sypialni gwarantem dobrego snu

Harmonia i porządek w sypialni gwarantem dobrego snu Przestrzeń w sypialni należy planować bardzo rozważnie. Każdy kąt się liczy, zwłaszcza gdy mieszkamy w bloku i jako sypialnie adaptujemy zazwyczaj pomieszczenie najmniejsze. Grunt, to ład i harmonia. W myśl zasady ”im mniej na wierzchu, tym lepiej” staramy się pozbyć wszystkich zbędnych rzeczy i jak najwięcej schować do szaf i szuflad. Czemu jest to takie ważne? Estetyka – to raz. Dwa – niepotrzebne bibeloty są swego rodzaju kurzołapami, co właśnie w sypialni ma spore znaczenie. Więcej kurzu, to przede wszystkim gorszy sen.
Czytaj więcej...


Higiena snu – czyli jak często zmieniać pościel i piżamę

Higiena snu – czyli jak często zmieniać pościel i piżamę Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale nasze łóżko jest wyjątkowo przyjaznym i idealnym domem dla roztoczy. Pozornie niewidoczne, jednak bardzo szkdliwe, w szczególności ich… odchody. Te niezbyt przyjazne mikroorganizmy żywią się martwym naskórkiem, więc ważna i konieczna jest częsta zmiana piżam i pościeli, w której śpimy.
Czytaj więcej...


Jaką pościel wybrać, by spać dobrze i czuć się komfortowo?

Jaką pościel wybrać, by spać dobrze i czuć się komfortowo? Wybór pościeli jest ogromny. Najważniejszym czynnikiem motywującym nas do zakupu danej pościeli powinna być jakość materiału, bo to właśnie dobry materiał jest gwarantem dobrego, zdrowego i przede wszystkim komfortowego snu. Kupujemy ”oczami”, dlatego nieraz sugerujemy się wyłącznie kolorystyką, czy wzorami, a zapominamy o tkaninie, a to przecież od niej zależy, czy nasza pościel będzie przyjemna w dotyku, przewiewna, czy wytrzymała.
Czytaj więcej...


Wpisy 11 - 18 z 18