Dobry sen – czyli co zrobić, by spać zdrowo i spokojnie


Na zdrowy i spokojny sen składa się szereg zasad, które trzeba stosować i przestrzegać. Niezwykle istotna jest systematyka działań, cierpliwość i najważniejsze – zdrowy rozsądek.

Nasz organizm, niezależnie od intensywności działania w ciągu całego dnia, potrzebuje solidnej regeneracji w nocy. To właśnie w trakcie snu powstają nowe komórki, a te uszkodzone regenerują się. Dzieje się to za sprawą hormonu wzrostu, który wydzieła się wyłącznie gdy śpimy.

Skutki częstego nie wysypiania się są dla nas wyjątkowo uciążliwe. Złe samopoczucie, bóle głowy, przmęczenie, czy trudności z koncentracja. Przewlekła bezsenność jest jeszcze groźniejsza i może prowadzić nawet do zawału serca. Dobry sen należy wieć porównać do dobrego, naturalnego kosmetyku.

Dobry sen – czyli co zrobić, by spać zdrowo i spokojnie

Ważną kwestia jest dieta. Wieczorową porą nie należy spożywać ciężkich, tłustych potraw. Warto też odstawić słodycze i owoce, które ze względu na sporą ilość cukru, tylko nas pobudzą. 
Aktywność fizyczna jest dobra, jednak na kilka godzin przed pójściem spać. 

Niewątliwie najważniejszą kwestią jest poczucie komfortu podczas snu. Każdy z nas zaśnie lepiej w wygodnej piżamie, w przewietrzonym, świeżym pokoju, w którym panuje porządek i czystość. To, w czym śpimy ma niezwykle duży wpływ na jakość snu. Dobrze dobrana piżama, bądź koszula nocna to połowa sukcesu. Należy pamiętać, by bielizna w której śpimy była z wysokiej jakości tkanin oraz była dostosowana do pory roku. Latem grube i ciepłe piżamy zastąpmy tymi lżejszymi, zimą odwrotnie. Wpłynie to korzystnie na utrzymanie optymalnej temperatury naszego organizmu podczas snu. 

Pamiętając o tych zasadach i stosując je wytrwale nie ma opcji, aby sen mógł być inny niż idealny. Szeroki asortyment najlepszych jakościowo piżam i koszul znajdziecie w naszym sklepie na www.sweetsleep.pl, a przy wyborze odpowiedniej bielizny pomogą Wam nasi sprzedawcy – entuzjaści dobrego snu i wszystkiego, co z nim związane :)