Harmonia i porządek w sypialni gwarantem dobrego snu


Przestrzeń w sypialni należy planować bardzo rozważnie. Każdy kąt się liczy, zwłaszcza gdy mieszkamy w bloku i jako sypialnie adaptujemy zazwyczaj pomieszczenie najmniejsze. Grunt, to ład i harmonia. W myśl zasady ”im mniej na wierzchu, tym lepiej” staramy się pozbyć wszystkich zbędnych rzeczy i jak najwięcej schować do szaf i szuflad. Czemu jest to takie ważne? Estetyka – to raz. Dwa – niepotrzebne bibeloty są swego rodzaju kurzołapami, co właśnie w sypialni ma spore znaczenie. Więcej kurzu, to przede wszystkim gorszy sen.

Biorąc pod uwagę ogrom rozwiązań, jakie oferują nam różni producenci, nie sposób nie zorganizować swojej strefy przechowywania nawet w małym pomieszczeniu. Szafa pod zabudowę pomieści ubrania czy bieliznę. Co zrobić z zapasowym kompletem pościeli dla gości, z kołdrą czy poduszkami? Idealnym rozwiązaniem będzię lóżko z szufladami. Zwykle jest ono trochę wyższe niż zwykłe łóżka, by z powodzeniem pomieścić np. kołdrę i poduszki. Jest to również doskonałe rozwiązanie w pokoju dziecka, gdzie równie ciężko znależć miejsce.

Jak widać, nie trzeba z niczego rezygnować, by zdobyć trochę dodatkowego miejsca na niezbędne rzeczy w sypialni. Pamiętajmy, by nasz sen był zdrowy i spokojny musimy temu pomóc. To właśnie przez takie małe działania, jak choćby przestrzeganie porządku i minimalizowanie w naszej sypialnej przestrzeni miejsc, gdzie kurz może się gromadzić jesteśmy o krok dalej w dążeniu do upragnionego zdrowego i mocnego snu.