Higiena snu – czyli jak często zmieniać pościel i piżamę


Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale nasze łóżko jest wyjątkowo przyjaznym i idealnym domem dla roztoczy. Pozornie niewidoczne, jednak bardzo szkdliwe, w szczególności ich… odchody. Te niezbyt przyjazne mikroorganizmy żywią się martwym naskórkiem, więc ważna i konieczna jest częsta zmiana piżam i pościeli, w której śpimy.

Roztocza giną w tempetaturze 60 stopni Celsjusza, więc w takiej też temperaturze powinniśmy prać pościel, przynajmniej raz na tydzień – dwa. Piżamę nie zawsze możemy wyprać w takiej temperaturze z uwagi na delikatność tkaniny – nie należy się jednak obawiać. Taką piżamę w łatwy sposób możemy ”oczyścić” z niechcianych dodatków poprzez prasowanie. Wysoka temperatura z żelazka skutecznie usunie nawet najbardziej oporne roztocza. Dla pewności taką operację możemy zastosować do naszych pościeli. Przezorny zawsze ubezpieczony :)Higiena snu – czyli jak często zmieniać pościel i piżamę

Profilaktycznie warto, szczególnie w porze zimowej, wystawić kołdrę i poduszki, jak również pościel na dwór. Nie załatwi to problemu, bo całość roztoczy nie zniknie, ale na pewno wpłynie na nasze artykuły sypialniane odświeżająco.