Jak dobrze spać podczas letnich upałów


Podczas upałów, gdy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza w dzień, niewiele chłodniej jest w nocy. Większości takie temperatury przeszkadzają w zasypianiu lub znacząco utrudniają ten proces. Jak zatem radzić sobie z wysokimi temperaturami w nocy i ułatwić zasypianie?

Idealnym rozwiązaniem będzie klimatyzacja. Dobra poradzi sobie z każdą temperaturą i na pewno da ulgę w gorącą noc. Nie jest to jednak ani tanie, ani też do końca zdrowe rozwiązanie.

Rozwiązaniem o wiele tańszym i prostszym będzie inwestycja w dobre rolety, które powstrzymają przed nasłonecznieniem i nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń. Warto pamiętać, by w godzinach największych upałow nie otwierać okien. Wydaje się nam, że otwierając okna wpuszczamy do mieszkania trochę powietrza. Fakt, ale jest to najcieplejsze powietrze, które tylko poteguję uczucie ciepła w pomieszczeniu. Pomieszczenia dobrze więc przewietrzyć wieczorową porą.

Spanie nago – genialne w swojej prostocie. Zapobiega przegrzaniu, daje uczucie świeżości i komfortu podczas snu. Jeśli jednak okoliczności nie pozwalają, warto zainwestować w dobrej jakości bawełnianą piżamę, która pozwoli naszemu ciału oddychać. To samo tyczy się pościeli i kołdry. Zamieńmy grube pierzyny na cieńsze kołdry, natomiast sztuczne pościele na takie z naturalnych tkanin.