Pochodzenie ma znaczenie


Kupując odzież czy bieliznę, często w typowych sieciówkach nie zastanawiamy się, skąd owy asortyment pochodzi. W marę przystępna cena, jakość może nie do końca nam odpowiada, ale nie oszukujmy się – nie zwarcamy na to szczególnej uwagi. I tu błąd...

Jakość produktu jest najważniejsza, sczególnie jeśli chodzi np. o piżamy, bieliznę. Odpowiedniej jakości piżama niewątpliwie ma ogromny wpływ na komfort naszego snu, na jego dobry i zdrowy przebieg.

O ile ten argument do nas przemawia, to pochodzenie produktu zdaje się nas nie obchodzić. Otóż, zdecydowana większość odzieży, bielizny ze znanych nam marek, czy popularnych sieciówek pochodzi z Azji. Jakość materiałów jest wyjątkowo marna, brak kontroli i nadzoru.

Najgorszy jednak jest fakt, o którym mało się mówi – wyzysk pracowników, praca nieletnich za głodowe stawki w wielu azjatyckich krajach. Temat ten jest rzadko poruszany głównie za sprawą dużych koncernów, które czerpią ogromne zyski na katorżniczej pracy biednych ludzi. Zasady jakie panują w fabrykach mrożą krew w żyłach. Pracownicy karani są za rozmowy, nawet za korzystanie z toalety nakładane są na nich kary. Coraz częściej niestety słyszy się o fali samobójstw w wielkich fabrykach przeróżnych sektorów.

Zwracajmy uwagę na to co kupujemy i skąd pochodzą rzeczy, które wybieramy. Stawiając na rodzime produkty mamy pewność, że zostały one stworzone z dobrej jakości materiałów, w odpowiednich warunkach oraz przez osoby, które nie są zmuszane do niewolniczej pracy i za tą pracę otrzymują godziwą zapłatę.